KONCERT KARNAWAŁOWY 2019

W niedzielne popołudnie 13 stycznia, w sali domu ludowego w Głowience było bardzo nastrojowo i świątecznie, a to za sprawą Koncertu Karnawałowego Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Koncert ten jest wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, który od kilku lat cyklicznie ma swoje miejsce w kalendarzu imprez artystycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. W całkowitej ciemności przy maleńkim świetle scenicznym rozbrzmiewał głos konferansjera, który cały konsensus ponad 120 letniej działalności orkiestry zawarł w słowach…„Znam szyk złoconych sal gdzie wielka gra orkiestra, znam też nie jeden bal i skromność znam małych sal, ktoś chciał, bym mógł wam grać i brać wam czas, czy daremnie dziś chcę wam szczęście dać które jest we mnie. Gdy dni wyblakną mi i powiem tak żegnaj mój świecie podjedzie tu kierowca z mgły w niebieskim swym kabriolecie ,ja sam dojadę tam gdzie czeka mnie ostatnia puenta – nie  nie  nie dziś  – bo koncert mam – a to rzecz święta..”

Orkiestra dęta pod batutą Miłosza Markiewicza zaprezentowała w tym roku bogaty repertuar świąteczno – noworoczny oraz karnawałowy. W pierwszej części zgromadzona publiczność wysłuchała kolędy i pastorałki: „Jingle bells” , „Anioł pasterzom mówił”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

W drugiej części pojawiły się min: rytmy samby, cha-chy i rock and rolla, tym samym przenieśliśmy się w świat zabawy i karnawału. Za każdy kolejny utworów artyści nagradzani była gromkimi brawami – wytworzył się cudowny klimat oraz odczuwalna była wież miedzy publicznością a wykonawcami , a o to przecież organizatorom chodziło. Utwory „Heal the Word”, „Tetris”, czy „Hello Mary Lou” wykonane zostały w nowej odsłonie muzycznej oraz nowej aranżacji, a to dodało wyjątkowych wartości artystycznych wykonawcom oraz podniosło rangę tego wydarzenia.

W koncercie uczestniczyły władze samorządowe Gminy Miejsce Piastowe: przewodniczący Rady Gminy Wiesław Habrat, wójt Gminy Dorota Chilik, z-ca wójta Magdalena Hec – Mrozek, radna pow. krośnieńskiego Teresa Sirko, radni Gminy Miejsce Piastowe, dyrektor GOK Janusz Węgrzyn oraz o.Tadeusz Głusiec i brat Jarosław Rogalski z tutejszej parafii, a także wikariusz z parafii miejsteckiej Marek Serwatka.

Podczas prawie dwugodzinnego koncertu panowało magiczne skupienie a strumienie efektów świetlnych przecinające półmrok sali podkreślały nastrój chwili. Orkiestra za cudowną prezentację otrzymała od publiczności owacje na stojąco i wielkie podziękowania.  Organizatorem tego artystycznego wydarzenia byli: wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tym wydarzeniu oraz w sposób szczególny naszym artystom za piękna ucztę duchową i artystyczną.

tekst i zdjęcia gokmp.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *