Wideo z Parady Orkiestr – Tarnobrzeg

Film z tarnobrzeskiej parady orkiestr:

 

Duże zainteresowanie wzbudziła Parada Orkiestr Dętych w Tarnobrzegu, na którą pojechaliśmy.
Wzięło w niej udział osiem zespołów z województwa podkarpackiego oraz lubelskiego. Parada rozpoczęła się koncertami na tarnobrzeskich osiedlach. Następnie z różnych punktów miasta orkiestry przedefilowały marszem promienistym na Pl. Bartosza Głowackiego, gdzie wykonały wspólnie cztery utwory na 250-ciu muzyków. Zespołom towarzyszyły grupy taneczne mażoretek.

Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Marek Kosior zwraca uwagę, że grą na instrumentach dętych interesuje się coraz więcej dzieci i młodzieży. Ideą Parady w Tarnobrzegu była popularyzacja tego rodzaju muzyki.

I Parada Orkiestr Dętych w Tarnobrzegu. Zagrali: Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa, Olek Orkiestra z Janowa Lubelskiego, Orkiestra Dęta OSP Gać z zespołem tanecznym, Orkiestra Dęta z Niebylca razem z zespołem taneczno-marszowym Mażoretki z Niebylca, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe z zespołem tanecznym Black Stars, Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta w Komorowie, Parafialna Orkiestra Dęta Gwoźnica Górna.

Fotorelacja z parady już na FACEBOOKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *