Artystyczny Znak Podkarpacia dla naszej orkiestry

Koniec czerwca 2020 roku przyniósł bardzo dobre wieści.

Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe zdobyła tytuł laureata Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „Artystyczny Znak Podkarpacia”. Dyplom oraz nagroda finansowa w wysokości 11 000 zł została wręczona podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie 30 czerwca, gdzie w imieniu orkiestry odebrał ją kapelmistrz Miłosz Markiewicz.

Wniosek o przyznanie orkiestrze tego wyróżnienia został sporządzony przez przedstawiciela zarządu orkiestry w kwietniu i złożony w Rzeszowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym.

Jest to nagroda za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania muzyki orkiestrowej. Tym samym doceniona została 125-letnia tradycja orkiestr dętych w Miejscu Piastowym, praca 23 dyrygentów i działalność społeczna ponad 300 osób z pasją i sercem do muzyki dzięki którym orkiestra przez ponad wiek istnienia była w stanie działać i rozwijać się. W trakcie swojej działalności, orkiestra wystąpiła ponad 1000 razy, koncertując w Polsce i za granicą, reprezentując jednocześnie miejscowość, gminę, region i kraj.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Bardzo cieszymy się z nagrody, która będzie dla nas motywacją do podejmowania nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *