Orkiestra pożegnała swojego kapelmistrza

17 czerwca 2020 roku w swoją ostatnią drogę wyruszył Józef Węgrzyn – wychowanek i wieloletni kapelmistrz Orkiestry Dętej, a także członek OSP Miejsce Piastowe. Stał na czele orkiestry przez 13 lat (1985-1998), wcześniej jako kornecista brał aktywny udział w jej powojennej reaktywacji.

Czasy jego dyrygentury rozpoczęły się wielkim sukcesem, jakim było pierwsze miejsce podczas Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Krośnie, w 1986 roku. To także między innymi uczestnictwo w dwóch pielgrzymkach papieskich w 1991 w Rzeszowie i w 1997 roku, w Krośnie oraz obchody jubileuszu Orkiestry i OSP w 1995 roku.

Nasz skład liczył w tamtym czasie ponad 30 muzyków, coraz częściej koncertowaliśmy poza Miejscem Piastowym i Krosnem, podczas tej kadencji powstała także szkółka dla młodych muzyków.

W dowód zasług w upowszechnianiu kultury muzycznej, na wniosek zarządu orkiestry, śp. Józef został odznaczony najwyższymi odznaczeniami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr: Złotą Odznaką Honorową z Laurem w 2011 r i Złotą Odznaką Honorową z Brylantem w 2017 r., a także wysokimi odznaczeniami resortowymi ZOSP RP.

Wiele dobrych wspomnień i niezapomnianych chwil.

Dziękujemy Panie Kapelmistrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *